Witaj w naszym Domu Gościnnym

Nasza Wizyta w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kotowicach

W ramach promocji działalności Bonifratrów we Wrocławiu oraz wolontariatu hospicyjnego odwiedziliśmy Uczniów i Nauczycieli podwrocławskiej Szkoły Podstawowej. Przeor - Brat Łukasz OH przybliżył Uczestnikom spotkania misję zakonu Bonifratrów i naszego Hospicjum. Pan Michał Krasnosielski, jako koordynator wolontariatu omówił główne zadania Wolontariuszy w naszej placówce.

DSC05082 (Custom)

DSC05087 (Custom) 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo młodego wieku, Uczniowie Szkoły Podstawowej, w której mieliśmy okazję gościć byli wyraźnie zainteresowani naszymi prezentacjami. Przekonaliśmy się, że temat Hospicjum nigdy nie powinien być tematem tabu. Oczywiście przekaz zawsze powinien być dostosowany do Odbiorcy, ale w każdym wieku możemy rozmawiać o śmierci, zapobiegając w ten sposób powstawaniu stereotypów.

 

DSC05091 (Custom)

 

Ponadto Uczniowie wykonali dla Pacjentów serię rysunków, które urozmaicą wnętrza sal naszego Hospicjum.

Dziękujemy.

Nasza Wizyta w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kotowicach.

Podziękowanie dla NFM - 15.10.2015

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom z Personelu Narodowego Forum Muzyki za możliwość wizyty i poznania niezwykłych walorów nowo otwartego obiektu przy ulicy Kuźniczej. Było to wspaniałe doświadczenie zarówno dla naszych Pacjentów jak i dla towarzyszącego Zespołu Terapeutycznego (tj. Personelu oraz Wolontariuszy). Dzięki Państwa życzliwości obejrzeliśmy całe Forum, a wspierając akordeonem mieliśmy okazję przeprowadzić niezależne testy akustyczne. Nasze werdykt to 6 z dużym plusem za poświęcony nam czas.

1 (Custom)

2 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

 

4 (Custom)

3 (Custom)

Hospicjum CORDIS - 2015-10-05

 

Relacja naszego muzykoterapeuty z wizyty w Hospicjum CORDIS:

hospicjum cordis

Serdecznie chciałbym podziękować za wyjątkową gościnę w Hospicjum CORDIS w Katowicach, gdzie miałem przyjemność przebywać w dniach 15-17 września, dzięki uprzejmości wspaniałej muzykoterapeutki Pani Bożeny. Był to bardzo owocny czas, bardzo profesjonalnie zaaranżowany pod każdym względem. Jestem pełen podziwu i uznania dla całego zarządu i personelu, bo warunki i atmosfera jaką udało się stworzyć w hospicjum zapewniają maksimum komfortu dla chorych oraz ich bliskich. Jestem szczególnie szczęśliwy za możliwość poznania i uczestniczenia w prowadzonej tam muzykoterapii.

cordis1 (Custom)

cordis2 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

 

Działalność Pani Bożeny jest dla mnie piękną inspiracją, która pozwoli mi być jeszcze skuteczniejszym w pomaganiu podopiecznym. Innym z bezcennych doświadczeń z którymi wróciłem do Wrocławia jest to jak przyjmować gości. Czułem się bardzo wyjątkowo już począwszy od planowania wizyty. Nie spotkałem się nigdy z tak ciepłym, życzliwym przyjęciem i gorąco za nie dziękuję, bo będzie to dla mnie wzór do naśladowania na całe życie.

20150917 154736 (Custom)

 

Wierzę, że współpraca między katowickim i wrocławskim hospicjum jeszcze nie raz zakwitnie ;o)

Szymon Chrobak

Żonkile dla Hospicjum - 2015-10-02

Ruszyła kolejna edycja akcji: „Żonkile dla Hospicjum”. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei w opiece paliatywnej i onkologicznej.

daffodil

 

Dzięki uzyskanym darowiznom w ramach tej akcji będziemy mogli polepszyć jakość opieki nad pacjentami u kresu życia, ich rodzinami oraz pacjentami umierającymi i rodzinami zmagającymi się z trudem żałoby. Zachęcamy osoby indywidualne oraz szkoły i firmy do włączania się w tą akcję – niech wiosną zakwitłe żonkile przypominają nam o wartościach ponadczasowych….

 

Dziękujemy firmie Cebule.pl Jan Wiśniewski z Warszawy za przekazanie w formie darowizny 500 szt. cebulek różnych odmian narcyzów

 

cebule

 

Darowizna z KRUK S.A.

 

logo

  

Dziękujemy Grupie KRUK S.A. za przekazanie darowizny dla Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej. Grupa KRUK S.A. przekazała naszemu Hospicjum 42 szt. ciśnieniomierze Beurer medical BC18 oraz materiały biurowe. Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane dary, które zostaną wykorzystane w pracy z naszymi pacjentami oraz w Centrum Wolontariatu. Wyrazy wdzięczności kierujemy przede wszystkim w stronę Pani Ewy Popowicz za poprowadzenie sprawy.

 

Podziękowanie od Pacjentów Hospicjum Bonifratrów dla firmy KRUK S.A.

w postaci obrazu stworzonego w ramach terapii, zawisło już na ścianie.

obraz podziekowanie small

 

Hospicjum Bonifratrów zwycięzcą Grantu ING w Programie HELPING

IMG 0676 (Custom)

 

 W dniu 26 sierpnia 2015 odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku w ramach wygranego Grantu w programie HELPING: „Poprawa jakości życia chorych w opiece hospicyjnej z objawami ze strony układu oddechowego wymagających stałej lub okresowej tlenoterapii i profilaktyki p/odleżynowej: DOPÓKI ODDYCHAM, MAM NADZIEJĘ”.

DSCN3448 (Custom)

 

W ramach tego programu zakupiony przez ING wysokiej klasy sprzęt (2 koncentratory tlenu EverFlo Philips oraz 2 meterace p/odleżynowe typu GOFER) został przekazany do Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej.

DSCN3449 (Custom)

 

Także w ramach tego programu odbyło się w tym dniu pierwsze szkolenie dla pracowników ING z zakresu podstaw opieki hospicyjnej i opieki nad chorym w terminalnym okresie choroby, które było prowadzone przez Kierownika Centrum dr Dominika Krzyżanowskiego. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w realizację tego projektu Pani Dorocie Sitnej (Lider projektu) oraz Uczestnikom Zespołu: Monice Rutkowskiej, Radosławowi Kwiecień i Agnieszce Matwiej.

 DSCN3445 (Custom)

 

Rocznica ślubu

 33 rocznica ślubu Państwa Ewy i Aleksandra Sidorowiczów. Gratulujemy Małżonkom tego piękneg okresu i cieszymy się, że darem ich miłości jesteśmy także ubogacani.

IMG 0625 (Custom)

IMG 0621 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zabrakło tortu, muzyki oraz prezentu od pacjentów i personelu.

 

IMG 0615

IMG 0626 (Custom 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Musical z Capitolu w hospicjum! - 08.07.2015

8 lipca, w samo południe wystąpił w naszym Hospicjum artysta z Teatru Muzycznego Capitol, Pan Tomasz Leszczyński.

konecrt

Obok musicalowych hitów takich jak "Let' the Sunshine In", czy "Aquarius" z musicalu Hair, nasi Pacjenci wysłuchali kompozycji Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena oraz Maryli Rodowicz.

Dziękujemy za występ, dzięki któremu nasi Pacjenci oraz Personel Medyczny, przenieśli się na chwilę, na ulicę Piłsudskiego 67, do sali koncertowej Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

capitol

Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu

W dniach 25-26 miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15 w naszym zaprzyjaźnionym Gimnazjum nr 28.

 

1
2
 
W dowodzie wdzięczności za cały poświęcony czas na rzecz naszego Hospicjum, Wolontariusze oraz Pedagodzy otrzymali oficjalne podziękowania oraz drobne upominki.
 
3
4
 
 
Specjalnie dla naszych Wolontariuszy zagrała na flecie traverso Pani Agnieszka Gorajska.
 
 
5
6

 

Wolontariat z Gimnazjum nr 28 - Podziękowanie

 

gimnazjum logo small

 Chcielibyśmy jeszcze raz gorąco podziękować Uczniom oraz Kadrze Pedagogicznej Gimnazjum nr 28 im. Kawalerów Orderu Orła Białego we Wrocławiu.

Dziękujemy za wszystkie wizyty, które miały miejsce w roku szkolnym 2014/15, upominki, które otrzymali nasi Pacjenci oraz za przekazany sprzęt medyczny.

Jednak główną Wasza zasługą było to, że za każdym razem przynosiliście ze sobą zastrzyk pozytywnej energii, rodzinnej atmosfery i życia. 

 

1

 

Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz Wam wszystkim podziękować i zaprosić po wakacjach do dalszej współpracy.


Chcielibyśmy przypomnieć o dużym sukcesie naszych wolontariuszek z Gimnazjum nr 28 jaki miał miejsce w tym roku, a mianowicie zotały one laureatkami konkursu "Ośmu wspaniałych". 

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Koncert Kwartetu Saksofonowego Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych - 22.06.2015

22 czerwca w naszym Hospicjum odbył się koncert Kwartetu Saksofonowego Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.
 
Zdjęcie-0013 (Custom) 400
 
Nasi Pacjenci mogli wysłuchać wybranych utworów z muzyki filmowej m.in. tematu z filmu Różowa Pantera, czy z Mapetów. Niespodzianką okazały się utwory inspirowane afrykańską muzyką ludową. Żołnierze, wnieśli swym graniem wiele pozytywnej energii do naszego hospicjum, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Zdjęcie-0014 (Custom)
Zdjęcie-0016 (Custom)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowa szczególnego uznania należą się Panu Majorowi Mariuszowi Dziubkowi, Dowódcy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, dzięki któremu odbył się ten koncert.
 
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Występ Pana Marka Gierczaka z Opery Wrocławskiej - 11.06.2015

Dnia 11 czerwca specjalnie dla naszych Pacjentów zaśpiewał Pan Marek Gierczak, chórzysta Opery Wrocławskiej. W repertuarze znalazły się ukraińskie pieśni ludowe, arie ze znanych oper, w tym m.in. Aria z kurantem ze Strasznego Dworu, Stanisława Moniuszki, nie mogło również zabraknąć pieśni Hej sokoły!  

Koncert zorganizowany został przez naszego muzykoterapeutę Pana Szymona Chrobaka, który w kluczowych momentach grał na akordeonie.gierczak (Custom)

Marek Gierczak - bas (Custom)

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Markowi Gierczakowi za wspaniały występ.

Uroczystość Bożego Ciało - 04.06.2015

Już na tydzień przed Uroczystością  Bożego Ciała, rozpoczęły się w hospicjum przygotowania. Pacjenci pod artystycznym okiem Paulinki (naszej terapeutki zajęciowej) pracowali nad symbolami eucharystycznymi jako dekoracje do ołtarzy i na drogę przejścia procesji.

DSC 0242 (Custom)

DSC 0243 (Custom)

 

W czwartek rano, kto mógł, został przetransportowany do kościoła w szpitalu rehabilitacyjnym. Stamtąd ruszyła procesja do czterech ołtarzy zrobionych w dniu poprzedzającym. 

 

DSC 0247 (Custom)

DSC 0256 (Custom)

 

Procesja zakończyła się w kaplicy hospicyjnej gdzie odprawiliśmy uroczystą Mszę Świętą.

 

DSC 0263 (Custom)

 

O. Piotr kapelan

 

Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia 31.07-02.08.2015 - Hebdów

rekolekcje


Ks. Andrzej Muszala, wykładowca bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, redaktor działu "Etyka" w miesięczniku "Medycyna Praktyczna", opiekun duchowy wspólnoty Pustelnia (pustelnia.pl).

Tematyka rekolekcyjna obejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się zło w świecie, oraz refleksję nad sensem choroby, cierpienia i śmierci człowieka - jako swoistego działania terapeutycznego, pedagogicznego i duchowego, co nieraz prowadzi do pogłębionej relacji z Bogiem i życia w postawie całkowitego zawierzenia.

Rekolekcje przeplatane będą modlitwą w ciszy i wprowadzeniem do niej.

 Koszt:

350 zł - w pokoju jednoosobowym

300 zł - w pokoju dwuosobowym

290 zł - w pokoju 3,4,5 - osobowym

 Zgłoszenia:

Centrum Wiara i Kultura, Hebdów 110, 32-120 Nowe Brzesko

tel. 12 386 04 20; 668 864 709

fax: 12 386 0459

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ściągnij plakat PDF:

plakat

Wolontariusze na Stadionie Wrocław

W związku z rosnącą liczbą osób dotkniętych chorobą nowotworową, celem działalności Hospicjum przestaje być tylko opieka nad Pacjentami. Naszym obowiązkiem jest również promocja zdrowego trybu życia oraz profilaktyka. Działania te nabierają szczególnego znaczenia w obliczu procesu gwałtownie starzejącego się społeczeństwa.

Dlatego też, dnia 31. maja nasi Wolontariusze pomogli przy organizacji największej we Wrocławiu  imprezy  z  okazji  Dnia  Dziecka  pod  hasłem  Kim  zostanę,  gdy  dorosnę. 1 (Custom)

2 (Custom)

Wśród atrakcji znalazło się m.in. spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław, otwarta trybuna Stadionu Wrocław, spotkanie z zawodnikami Panthers Wrocław, wyścigi gokartów oraz wiele innych zabaw i konkursów z nagrodami.

3 (Custom)

Oprócz  pomocy  przy  organizacji  tej  imprezy  Wolontariusze  Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej byli świadectwem tego, że "bycie dla drugiego człowieka" to dobry sposób na życie. Starali się przekazać to hasło dzieciom, które mimo młodego wieku marzą już  o tym kim będą gdy dorosną. Nasi Wolontariusze służący na co dzień w hospicjum, dali w Dniu Dziecka wiele radości naszym milusińskim, bo to ich uśmiechy sprawiają, że nasze życie jest cudem aż do końca.

4 (Custom)

5 (Custom)

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu!

 

koordynator wolontariatu

Michał Krasnosielski

 

Szukaj