Witaj w naszym Domu Gościnnym

Spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim - 23.01.2015

W piątek 23. stycznia w naszym Hospicjum odbyło się spotkanie z wyjątkowym Gościem, księdzem Janem Kaczkowskim. Ksiądz Jan jest nie tylko Dyrektorem i spiritus movens Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ale także aktywnym orędownikiem i propagatorem idei hospicyjnej prowokującym do dyskusji nad jej różnorodnymi aspektami.

Borykając się z własną chorobą nowotworową stara się jak najszerzej przekazywać swoje doświadczenia z zakresu opieki nad chorymi i umierającymi.

1 (Custom)

2 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Wysoka frekwencja na spotkaniu z autorem książki „Szału nie ma, jest rak” świadczy o dużej potrzebie dyskusji nad powyższymi tematami. W hospicyjnej kaplicy zebrali się m.in. pacjenci wrocławskiego Hospicjum, wolontariusze, personel medyczny, lekarze, Bracia Bonifratrzy (wraz z Przeorem br. Łukaszem Dmowskim), Pani Prezes Katarzyna Wencel, dyrektor naszej placówki dr Dominik Krzyżanowski, oraz inni goście, w tym konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej dr Anna Orońska.

3 (Custom)

4 (Custom)

 

 

 

 

 

 


Nie zabrakło trudnych pytań, ale również humoru i „pozytywnej energii”, z której znany jest ksiądz Kaczkowski. Po spotkaniu odbyła się Msza Święta celebrowana przez naszego gościa, który na koniec odwiedził jeszcze pacjentów w ich salach.

Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie i życzymy księdzu Janowi dużo sił w dalszej posłudze oraz codziennych wyzwaniach.

Jasełka Gimnazjalistów z Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu - 13.1.2015

Pod opieką mgr Elżbiety Komudy gimnazjaliści z Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu przedstawili naszym pacjentom "Jasełka".

1 (Custom)

2 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 

Artykuł o naszym Hospicjum w tygodniku Niedziela

header

 

W tygodniu Niedziela ukazał się artykuł o naszym Hospicjum zatytułowany "Ugościć tych, którzy odchodzą". Autorem tekstu jest Pani Lilianna Sicińska.

 

Pełna treść artykułu (PDF)

 

Koncert Kolęd zespołu Gieni Dudki - 10.01.2015

Dnia 10 stycznia w Hospicjum Bonifratrów odbył się Koncert Kolęd. Zespół Folkowy Gieni Dudki podczas blisko godzinnego występu zaprezentował Pacjentom i Personelowi Hospicjum zarówno kolędy znane, jak i te rzadziej grane, do których należy m.in. Ubierzemy jak umiemy, jak najpiękniej drzewko.

1

 2

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Folkowy Gieni Dudki powstał w 2011r., z inicjatywy pana Zygmunta Skroka i Jana Golinowskiego w Nadolicach Wielkich pod Wrocławiem. Wszystkich Państwa zainteresowanych działalnością Zespołu Folkowego Gieni Dudki zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu oraz na profil Zespołu na facebooku.

Film: http://youtu.be/mSUgrxorOgg

3

4

 

 

 

  

 

Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert i zapraszamy ponownie!

Orszak Trzech Króli - podsumowanie kwesty

Serdecznie dziękujemy Wrocławianom uczestniczącym w "Orszaku Trzech Króli" za okazane serce i darowizny na rzecz pacjentów Hospicjum. W tym roku zebrano 5 373,72 zł (wliczając 500 koron norweskich i 4,28 Euro).

1 (Custom)

2

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy także Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji i Rodziny NURT, który był głównym współorganizatorem "Orszaku Trzech Króli" we Wrocławiu za zaproszenie naszego Hospicjum do współpracy.

3 (Custom)

4 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Hospicjum Bonifratów w "Orszaku Trzech Króli" - 6.01.2015

W czasie tegorocznego "Orszaku Trzech Króli" we Wrocławiu wolontariusze będą kwestowali na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu.

LOGO WROCŁAWSKIEGO ORSZAKU (Custom)

 ORSZAK 3 KRÓLI (Custom)

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy Państwa do hojności na rzecz naszych Pacjentów.

Za dobre serce i wyrazy życzliwości serdecznie dziękujemy.

Darowizna z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei

Serdecznie dziękuję Panu K.C. Chiang Ambasadorowi i Przedstawicielowi Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei w Polsce (www.roc-taiwan.org/PL)  za
przekazanie darowizny na rzecz Hospicjum.

Dzięki niej zakupiono dla pacjentów Hospicjum specjalistyczny sprzęt medyczny między innymi urządzenia do leczenia ran przewlekłych (Lasertronic LT-3 z Sondą SP-2 oraz VIVANO Tec - system do terapii podciśnieniowej ran przewlekłych).

Także dziękuję za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia Panu Jarosławowi Maksiakowi i Panu Yeh-Shin Chu z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei.

 

 taipei biuro

 

Światło LED dla Hospicjum

Dziękujemy Sanico Electronics Polska Sp. z.o.o. (www.sanico.com.pl; www.polux.pl) za przekazanie dla Hospicjum za symboliczną złotówkę 64 sztuk żarówek LED. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Łapka za życzliwość i poprowadzenie sprawy.

 

sanico

LOGO - POLUX

 

 

 

Koncert Kolęd Koła Naukowego Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu - 15.12.2014

Studenci Akademii Muzycznej oraz Koło Naukowe Muzykoterapii zorganizowało w Hospicjum wspaniały koncert kolęd przy akompaniamencie wielu instrumentów muzycznych.

 

DSC 0763 (Custom)

DSC 0765 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

 

DSC 0776 (Custom)

DSC 0777 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Św. Mikołaj odwiedził Hospicjum Bonifratrów - 5.12.2014

DSC 0672 (Custom)Dzięki sprawnej i skutecznej pomocy Wolontariuszy, Święty Mikołaj zagościł także w naszym Hospicjum.

Sprawił bardzo wiele radości pacjentom, ich rodzinom, pracownikom oraz ich dzieciom.

Dziękujemy wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja a na Święto zapraszamy już w przyszłym roku :)

 

DSC 0674 (Custom)

DSC 0677 (Custom)

DSC 0685 (Custom)

 

 

 

 

DSC 0687 (Custom)

DSC 0705 (Custom)

 DSC 0709 (Custom)

 

 

 

 

Oczywiście w trakcie spotkania z tym szczególnym gościem naszego Hospicjum, nie zabrakło prezentów, poczęstunku, zdjęć, uśmiechów, a nawet wspólnego śpiewania.

 

DSC 0729 (Custom)

 

DSC 0691 (Custom)

 

DSC 0752 (Custom)

DSC 0749 (Custom)

 

 

DSC 0719 (Custom)

DSC 0743 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy IV Szkoły "Iskry" z Wrocławia - 5.12.2014

DSC 0627 (Custom) (Custom)Dziękujemy Panu Wychowawcy Piotrowi Bartyzelowi oraz Panu Nauczycielowi Filipowi Muszyńskiemu a także uczniom za zorganizowanie tego pięknego koncertu dla naszych Pacjentów. Wspólne śpiewanie i łzy wzruszenia.... - zapraszamy ponownie.

 

DSC 0613 (Custom)

DSC 0619 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

Pacjenci podarowali uczniom własnoręcznie wyknonany przez nich obraz, stworzony specjalnie na tę okazję w ramach zajęć w naszym Hospicjum.

 

DSC 0632 (Custom)DSC 0636 (Custom)

 

 

 

 

 

 

Peregrynacja obrazu Najświętszej Maryi Panny po pokojach (sanktuariach) naszego Hospicjum

Peregrynacja 2014-10 - 1 Przed dwoma laty w sposób bardzo uroczysty, oddaliśmy nasze hospicjum Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od tego czasu nasze hospicjum jest nazywane "Domkiem Maryi".

Każde święto Maryjne i każda pierwsza sobota miesiąca są dla nas dniami uroczystymi.

W miesiącu sierpniu tego roku, nasi Pacjenci, zrobili przepiękny obraz Maryi na dzień Wniebowzięcia Matki Boskiej, jako prezent dla naszej Matki. W czasie Mszy świętej został on poświęcony. Już w kilka dni po uroczystości, dorobili piękną koronę i obchodziliśmy uroczystość koronacji obrazu.

Na wspólnych naszych codziennych spotkaniach różańcowych, podjęliśmy decyzję, aby Matka Boska w jej obrazie była widziana przez wszystkich i aby każdy mógł podziwiać jej piękno i w cichości swego pokoju, wypowiedzieć Jej wszystko, czego nie mówi nikomu oraz wyżalić się i wyprosić to czego pragnie...

Peregrynacja 2014-10 - 2

Pierwszym sanktuarium był Nazaret. Stąd po czterech dniach Maryja udała się (odprowadzana przez nas wszystkich w procesji) do Ain Karem, gdzie spotkała się ze swoją krewną Elżbietą. Po powrocie do Nazaretu, wyruszyła do Betlejem by porodzić Jezusa. Inne miejsca gdzie już Matka Boska zagościła to: Kafarnaum, Ogród Oliwny, Kanę Galilejską, Emaus, Tabghę, Górę Wniebowstąpienia, Górę Tabor, Grotę Pater Noster, Nain... Dzisiaj, wtorek 28 października 2014, po Mszy świętej, ruszamy do Pani Grażynki mieszkającej w Betanii gdzie Jezus był przyjmowany w domu swoich przyjaciół, Mari, Marty i Łazarza......

Pozostało jeszcze na koniec, sanktuarium Wniebowzięcia N.M.P, gdzie mieszka pan Józef.

Peregrynacja 2014-10 - 3Pragnę zaznaczyć, że za każdym razem gdy Maryja opuszcza sanktuarium, jego mieszkańcy przygotowują garść informacji o tajemnicy miejsca do którego zaprosili Matkę Najświętszą i prezentują to w czasie Mszy świętej tego samego dnia.

 

Peregrynacja 2014-10 - 4 - 220 (Custom)

Peregrynacja 2014-10 - 5 - 220 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

 O. Piotr Kwoczała OFM - Kapelan Hospicjum 

Żonkile dla Hospicjum

zonkile 2014-10 - 4Żonkile jako symbol nadziei i nowego życia zagościły w naszym Hospicjum - serdecznie zapraszamy do ich posadzenia w naszym hospicyjnym ogrodzie. Otrzymane darowizny zostaną przekazane na Hospicjum. Nasz żonkilowy ogród zaczyna wyglądać imponująco...

Dziękujemy także Pani Monice Krzyżak z Zielonego Centrum www.zielone-centrum.pl za przekazanie 300 sztuk żonkilowych cebulek na potrzeby zrealizowania akcji "Żonkile dla Hospicjum".

 

zonkile 2014-10 - 1 (Custom)

zonkile 2014-10 - 2 (Custom)

 

 

 

 

 

 

zonkile 2014-10 - 6 (Custom)

zonkile 2014-10 - 5 (Custom)

 

Święto Świętego Łukasza – spotkanie z wolontariuszami - 12.10.2014

Wolontariusze wspólnie z pracownikami i pacjentami zorganizowali spotkanie w hospicyjnym ogrodzie. Wspaniały czas na wspólne rozmowy, refleksje i zabawy. 

DSC 0479 (Custom)

DSC 0454 (Custom)DSC 0506 (Custom) DSC 0518 (Custom)

DSC 0425 (Custom)

 DSC 0394 (Custom)

 

 

 

 

 

 

 

 

Świętowaliśmy także święto patronalne naszego Przeora – Brata Łukasza Dmowskiego – Brat Przeor otrzymał prezent wykonany przez Pacjentów Hospicjum – obraz Maryi.

DSC 0391 (Custom)

 DSC 0428 (Custom)

 

 

 

 

 

 

Artykuł w Gazecie Wrocławskiej o psach w Hospicjum - 21.03.2014

gazeta wroclawska b1-logo

W Gazecie Wrocławskiej pojawił się artykuł o wizytach psów z ich opiekunami w naszym Hospicjum.

Zapraszamy do lektury!

 

(kliknij w obrazek aby przeczytać)

Część 1.

gw screen

 

Część 2.

gw screen

 

 

 Gazeta Wrocławska

 

 

Szukaj