Obchody XXI Światowego Dnia Chorego u Bonifratrów

Oprócz Eucharystii na terenie Hospicjum  pacjenci, ich bliscy i pracownicy mogli wysłuchać konferencji kapelana o. Piotra „Miejsce chorych w Kościele", włączyć się w Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pacjentów  i ich Rodzin oraz obejrzeć film pt. „Objawienia w Lourdes". Następnie wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek z kawą, herbatą i ciastem.

W poniedziałek, 11 lutego bonifraterskie obchody otworzyła wspólna modlitwa Anioł Pański wMsza święta kościele wrocławskiego Konwentu. Po czym zaproszono przybyłych gości do Auli bł. Jana Pawła II na prezentację multimedialną poświeconą celom, zadaniom i osiągnięciom posługi wolontariatu hospicyjnego oraz pracy i życiu, inicjatora obchodów Światowego Dnia Chorego - bł. Jana Pawła II. Obu prezentacjom towarzyszyła Janina Telejko recytując wybrane wiersze z poetyckich tomików zmarłego w Hospicjum, zasłużonego dla archidiecezji wrocławskiej i Radia Rodzina męża - Janusza Dariusza Telejki.

Następnie uczestników obchodów zachęcono do odwiedzenia, znajdującego się na terenie DSC 0045 300x201Konwentu, Zakładu Ziołolecznictwa „Samarytanin" i skorzystania z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, porad specjalistów ziołolecznictwa, degustacji herbatek ziołowych, uzyskania informacji o wolontariacie i rozmowy z bonifratrami na temat ich posługi. Przybyłych gości zaproszono na poczęstunek z kawą, herbatą i ciastem.

Uroczysta msza św. poprzedzona nabożeństwem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w intencji wszystkich chorych była kolejnym punktem programu imprezy u bonifratrów. W czasie mszy został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Zakończenie obchodów Dnia Chorego uświetnił występ gwiazdy polskiej estrady – ELENI w Auli
Klasztornej. Wstęp na koncert był wolny.

Piosenkarka przed koncertem osobiście spotkała się z pacjentami Hospicjum Bonifratrów. DSC 0110 300x201Podczas wizyty Eleni przywitała się z każdym chorym pacjentem osobiście i wykonała pamiątkowe zdjęcie oraz zaśpiewała kilka utworów muzycznych..

Patronat medialny nad obchodami XXI Światowego Dnia Chorego u wrocławskich bonifratrów objęło Radio Rodzina i Telewizja Trwam.