Kwesty Bonifratrów i Wolontariuszy w 2012 r.

Poza pozyskaniem środków finansowych kwesta spotkała się z dużą aprobatą ofiarodawców, którzy wyrażali poparcie dla tego typu akcji oraz podkreślali duże znaczenie dla tego Dzieła.  Na szczególną uwagę rozmówców zasługiwała prowadzona przy Konwencie OO Bonifratrów od wielu lat apteka im. o. Doroteusza Hejnoła, której oferowane specyfiki leczyły niejedne pokolenie. Z uwagi na wielowiekową tradycję i pozytywną opinię o tym miejscu Apteka zapadła w świadomości ofiarodawców jako nieodłączny element prowadzonych dzieł bonifraterskich we Wrocławiu.

W wyniku akcji zebrano kwotę w wysokości 21 948,97 PLN.

Kolejna zbiórka środków finansowych na rzecz pomocy Hospicjum pw. Św. Jana Bożego z udziałem Braci Bonifratrów, Wolontariuszy hospicyjnych i Uczniów-wolontariuszy XV LO we Wrocławiu miała miejsce przed świętami Bożego Narodzenia w dniach 14-15, 21-23 grudnia  na Rynku Starego Miasta.

PIC000298 300x169Kwesta ta również spotkała się z dużą aprobatą ze strony ofiarodawców, którzy z uznaniem wypowiadali się o inicjatywie zbiórki i o Hospicjum oraz jego warunkach. Wskazywali na wyjątkowość miejsca, świadczonej opieki medycznej i posługi duchowej, uznając jednocześnie Ośrodek ten, jako jedyne miejsce godnego odejścia do wieczności we Wrocławiu.

Wśród darczyńców wymienić można znane postacie z życia sportowego - złotą medalistkę olimpijską z Atlanty – p. Renatę Mauer, ze świata kultury, mediów i władz miasta – prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych udało się zebrać kwotę w wysokości: 22 258, 60 PLN.

W obu kwestach dużym zaangażowaniem wykazali się Bonifratrzy: Koordynator Wololontariatu Hospicyjnego - br. Leopold Szatkowski, br. Krzysztof Biczyk i br. Maciej Górczyk oraz Wolontariusze: Jan Stępień, Marek Wolman, Karolina Stefanów, Teresa Owsiany, Maria Piętowska i Anna Baranowska.

Konwent OO. Bonifratrów i Hospicjum Bonifratrów składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom zbiórki oraz ogarniają ich swoją modlitwą. Bóg zapłać !