Wigilia i Msza Pasterska w Hospicjum

Podczas łamania się opłatkiem wszyscy goście wypowiadali krótkie życzenia przekazane przez babcię jednego z pacjentów  - „Dzielmy się chlebem anielskim, byśmy spotkali się w Królestwie Niebieskim”. Następnie wszyscy udali się na Oddział, by połamać się opłatkiem z  pacjentami, których stan zdrowia nie pozwalał na opuszczenie łóżka.

Na stole nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, ryby oraz innych potraw wigilijnych. Śpiewano wspólnie kolędy przy akompaniamencie gry na gitarze ojca Kapelana .

Po uroczystej kolacji  odprawiona została msza pasterska sprawowana przez kapelan o. Piotra, na zakończenie której zabrał głos o. Prowincjał.Wigilia 2012 2

W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za wyjątkową rodzinną atmosferę jaka towarzyszyła przez cały czas spotkania oraz możliwość wspólnej Wigilii z pacjentami Hospicjum, która było dla niego wielkim przeżyciem.