Dzień Babci i Dziadka z Wolontariuszami XV LO

Wizyta młodzieży wywołała radość i wzruszenie na twarzach osób przebywających w ośrodku. Ponadto uświadomiła uczniom potrzebę opieki i pomocy osobom starszym, którym jako młodsze pokolenie tak wiele zawdzięczają.

Następnie Uczennice – Wolontariuszki z Panią Katechetką udały się do Kaplicy Dzień babci i dziadka 2Hospicjum, gdzie miało miejsce spotkanie z kapelanem Placówki – o. Piotrem, podczas którego duszpasterz mówił o roli niesienia pomocy potrzebującym oraz udzielił błogosławieństwa maturzystkom i życzył powodzenia na egzaminie dojrzałości.

W intencji Wolontariuszy i Maturzystów XV LO we Wrocławiu odprawiona została w tym dniu Msza Święta.

Dzień babci i dziadka 3Na zakończenie wizyty Koordynator Wolontariatu Hospicyjnego brat Leopold Szatkowski OH wręczył dyplomy uznania wolontariuszkom, wspierającym bożonarodzeniową kwestę na rzecz Hospicjum.

Szczególne wyróżnienie za zaangażowanie i niesioną pomoc na rzecz Hospicjum św. Jana Bożego otrzymała Pani Katechetka  Bożena Świech.