Drzwi Otwarte w Hospicjum 2013

Dzień Otwarty 2013 - 1Z inicjatywy Konwentu OO. Bonifratrów i Towarzystwa Pomocy Hospicjum we Wrocławiu 18 maja br. zorganizowano coroczne Drzwi Otwarte w Hospicjum. W tym roku wydarzenie to odbyło się pod hasłem „Hospicjum to też życie".

Ideą Dnia Otwartego było umożliwienie szerokiej społeczności, głównie mieszkańcom Wrocławia, wglądu w życie i działalność Hospicjum. Ponadto była to forma podziękowania darczyńcom oraz wolontariuszom Ośrodka za wsparcie i zaproszenie dla innych do włączenia się w tą piękną i jakże humanitarną inicjatywę pomocy chorym.

Gośćmi wydarzenia byli: Przeor Konwentu OO. Bonifratrów – br. Karol Siembab, ZastępcaDzień Otwarty 2013 - 2 Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych z Urzędu Miejskiego Wrocław – Pan Dominik Golema, Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia – ks. mgr Kazimierz Sroka oraz proboszcz parafii NMP Matki Kościoła ks. mgr Ryszard Filozof, a także dr n. med. Dominik Krzyżanowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, z prelekcją pt. „Hospicjum jako SPOTKANIE" oraz dr n. med. Anna Orońska, która miała wystąpienie na temat umierania i śmierci w różnych religiach świata.

Dzień Otwarty 2013 -  3Tegoroczny program obejmował zwiedzanie Placówki, prelekcje, prezentacje, bezpłatne porady ziołolecznicze, prawne i psychologiczne. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i glukozy, wziąć udział w uroczystej Mszy św o godz. 14:30, aukcji na rzecz Hospicjum, konkursach, wspólnie grillować i spróbować wypieków cukierniczych pracowników Hospicjum oraz obejrzeć widowiskowy pokaz baniek mydlanych.

Oprawę artystyczno-muzyczną imprezy uświetnił zespół HallelujaDzień Otwarty 2013 - 5 oraz recytacja wierszy wrocławskiego poety śp. Janusza Telejko w wykonaniu jego żony.

Wszystkim Gościom, Pracownikom, Wolontariuszom, Darczyńcom skladamy serdeczne Bóg zapłać za obecność, dary serca i świadectwo, że Hospicjum to tez życie.