Witaj w naszym Domu Gościnnym

WTZ Muminki - Wolontariat

 

volunteerKorzystając z  zaproszenie kierownika Hospicjum Bonifratów im. Św. Jana Bożego jesienią 2010 roku grupa osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) "Muminki" zaczęła przychodzić do hospicjum na zajęcia artystyczne. Grupa podzieliła się na 3 podgrupy, które regularne co 2 tygodnie przygotowywały z terapeutą zajęcia plastyczne dla pacjentów w pracowni terapeutycznej w hospicjum.

W 2012 z inicjatywy uczestniczki WTZ Muminki - Doroty Tyndyk oraz pani Marii Kobyłeckiej zorganizowano zbiórką książek dla pacjentów, aby zorganizować bibliotekę przy hospicjum oo. Bonifratów.

 We wrześniu 2013 z grupy plastycznej wyłoniło się  5 ochotników, chętnych  na wolontariuszy hospicyjnych. Musieli oni przejść 3 miesięcznie okres próbny, po którym czwórka z nich: Dorota Tyndyk,  Iza Sierakowska, Mariusz Brosiło oraz Artur Grot  6.12 2013 roku zostali uroczyście przyjęci w poczet wolontariatu hospicyjnego.  W okresie próbnym kandydaci organizowali bibliotekę w hospicjum, pomagali w porządkach w ogrodzie, wychodzili z pacjentami na spacery. Od momentu przyjęcia do wolontariatu nowi wolontariusze mogli wchodzić na oddział i odwiedzać pacjentów w ich pokojach.

help stairsObecnie wolontariusze chodzą regularne co tydzień w środy do hospicjum. Ich posługa polega na: odwiedzaniu pacjentów, rozmowach z nimi, przynoszeniu prasy, wspólnych grach towarzyskich, spacerach oraz prowadzeniu modlitw różańcowych. Dodatkowo wolontariusze z WTZ uczestniczą w różnorodnych akcjach wolontaryjnych na rzecz hospicjum oraz szkoleniach  dla wolontariuszy.       

 

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z WTZ Muminki za ich regularne wizyty, jest to niezwykle cenna posługa dla naszego Hospicjum!

 

http://www.wtzmuminki.wroclaw.pl/

http://antoni.w-w.pl/index.php/muminki/

 

WTZ Muminiki

 

Szukaj