Witaj w naszym Domu Gościnnym

Darczyńcy

Darowizna od Państwa Jakob ze Szwajcarii

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i Pacjentów Hospicjum Państwu Dorocie i Ueli Jakob ze Szwajcarii za przekazanie darowizny w wysokości 10 000,00 zł. na potrzeby naszego Hospicjum.

Zapraszamy do ponownej współpracy

Dominik Krzyżanowski Dyrektor Hospicjum

 

hearth hand

 

Kolejna darowizna z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei

 

Serdecznie dziękujemy Panu Ambasadorowi i Przedstawicielom Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei w Polsce (www.roc-taiwan.org/PL)  za przekazanie kolejnej darowizny na rzecz Hospicjum Bonifratrów Św. Jana Bożego we Wrocławiu.

 taipei biuro

 

Dzięki tej darowiźnie zakupiono dla pacjentów Hospicjum stacjonarnego i domowego specjalistyczny sprzęt medyczny między innymi:

  • - podnośnik AKS Goliath wraz z kamizelką AKS Goliath oraz wieszakiem transportowym i kamizelką dla osób leżących 8-pkt., 
  • - 5 sztuk materacy pneumatycznych z regulacją ciśnienia, rękawowych, z zaworem CPR,
  • aparat do masażu uciskowego sekwencyjnego MK400 (ZESTAW Z MANKIETAMI: 2 mankiety na kończyny dolne, 1 mankiet na kończynę górną),
  • pulsoksymetry, ciśnieniomierze i termometry elektroniczne na podczerwień. 
  •  

    Także dziękujemy za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia Panu Jarosławowi Maksiakowi i Panu Yeh-Shin Chu z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei.

  •  

Darowizna od Pani Lidii Bontems

Serdecznie dziękujemy Pani Lidii Bontems z Kanady za przekazanie darowizny w wysokości 27 731,68 zł na potrzeby naszego Hospicjum.

Tak duża pomoc jest nieocenionym darem dla naszych Pacjentów objętych opieką hospicyjną.

Dominik Krzyżanowski Dyrektor Hospicjum

 

hearth hand

Serdecznie dziękuję za przekazanie darowizny w wysokości 20 000,00 zł. Panu Prezesowi Wojciechowi Janiak z Topus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Wrocławia (www.topus.pl) oraz za deklarację comiesięcznego wspierania naszego Hospicjum. Tak duże wsparcie dla naszej działalności skupionej wokół osób u kresu życia pozwoli nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. 
Zachęcamy innych Przedsiębiorców i Ludzi Biznesu do zaangażowania się w naszą działalność -  RAZEM MOŻEMY LEPIEJ I WIĘCEJ!. 
Dominik Krzyżanowski Dyrektor Hospicjum 

Darowizna od firmy EACTIVE

Bardzo dziękujemy wrocławskiej firmie "EACTIVE wiemy jak", która przekazała nam darowiznę na zakup sprzętu jednorazowego użytku. Dziękujemy Pani Jagodzie Dynowskiej oraz Agacie Strzębskiej za poprowadzenie sprawy. 

eactive logo-hashtag v4-RGB-2 Zachęcamy do ponownej współpracy - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

 

Podsumowanie #razemdlahospicjum

Cały zespół terapeutyczny wraz z pacjentami Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej - Hospicjum Bonifratrów Św. Jana Bożego dziękuje Studenckiemu Kołu Naukowemu Młodych Menedżerów Uniwersytetu Medycznego  (https://www.facebook.com/sknmmenedzerow/we Wrocławiu za zorganizowanie na portalach społecznościowych akcji promocyjnej #razemdlahospicjum.

serce

Dzięki #razemdlahospicjum o opiece u kresu życia dowiedziało się wiele osób także poza granicami naszego województwa i kraju. W akcję włączyły się wybitne osoby, m.in..: Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, Retor Uniwersytetu Medycznego – prof. Marek Ziętek, Podróżnik – Aleksander Doba i wielu, wielu profesorów, doktorów, studentów a przede wszystkim LUDZI DOBREGO SERCA.

 

To dzięki Państwu możemy zmieniać świat na lepsze, możemy świadczyć dobrą i profesjonalną opiekę, możemy zmieniać stereotypy mówiąc że „Hospicjum to też życie!”.

 

W ramach tej akcji zostały zakupione 2 pompy infuzyjne strzykawkowe Braun (jedna z funkcją PCA) oraz uchwytami mocującymi.   

 

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

 

 

podziekowanie oryginal custom

 

 

Przekazanie darowizny od Pani Liwii Łuczak - 28.12.2015

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Liwii Łuczak za przekazanie na potrzeby naszych pacjentów nowej lodówko-zamrażarki  BEKO oraz profesjonalnego blendera KENWOOD. 

darowizna beko (Custom)

 

Dziękujemy za życzliwość oraz liczymy na dalszą współpracę. 

 

Podziękowania dla firmy PROFECTUS

Dziękujemy Firmie PROFECTUS z Przyjaciółmi za zbiórkę i przekazanie dla Hospicjum darów żywnościowych i pielęgnacyjnych. Szczególnie dziękujemy Paniom Anicie Obelnickiej (właścicielowi firmy) oraz Mai Obelnickiej (pełnomocnikowi) za zorganizowanie tego pięknego daru dla naszych pacjentów z Hospicjum Stacjonarnego i Hospicjum Domowego.

profectus

profectus DSC 1576 (Custom)

 profectus DSC 1583 (Custom)

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy Wielkiej - Wigilijny Stół

 Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy Wielkiej za przekazanie darów na wigilijny stół dla naszych pacjentów.

 

Darowizna od firmy CLARENA

W imieniu pacjentów i pracowników bardzo dziękujemy 

CLARENA SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA  W wilczycach 

clarena

 

za przekazanie profesjonalnych preparatów do pielęgnacji stóp. 
 

 

Cebule.pl - Żonkile dla Hospicjum

Ruszyła kolejna edycja akcji: „Żonkile dla Hospicjum”. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei w opiece paliatywnej i onkologicznej.

daffodil

 

Dzięki uzyskanym darowiznom w ramach tej akcji będziemy mogli polepszyć jakość opieki nad pacjentami u kresu życia, ich rodzinami oraz pacjentami umierającymi i rodzinami zmagającymi się z trudem żałoby. Zachęcamy osoby indywidualne oraz szkoły i firmy do włączania się w tą akcję – niech wiosną zakwitłe żonkile przypominają nam o wartościach ponadczasowych….

 

Dziękujemy firmie Cebule.pl Jan Wiśniewski z Warszawy za przekazanie w formie darowizny 500 szt. cebulek różnych odmian narcyzów

 

cebule

 

Darowizna z KRUK S.A.

 

logo

  

Dziękujemy Grupie KRUK S.A. za przekazanie darowizny dla Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej. Grupa KRUK S.A. przekazała naszemu Hospicjum 42 szt. ciśnieniomierze Beurer medical BC18 oraz materiały biurowe. Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane dary, które zostaną wykorzystane w pracy z naszymi pacjentami oraz w Centrum Wolontariatu. Wyrazy wdzięczności kierujemy przede wszystkim w stronę Pani Ewy Popowicz za poprowadzenie sprawy.


Podziękowanie od Pacjentów Hospicjum Bonifratrów dla firmy KRUK S.A.

w postaci obrazu stworzonego w ramach terapii, zawisło już na ścianie.

obraz podziekowanie small

Hospicjum Bonifratrów zwycięzcą Grantu ING w Programie HELPING

IMG 0676 (Custom)

 

 W dniu 26 sierpnia 2015 odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku w ramach wygranego Grantu w programie HELPING: „Poprawa jakości życia chorych w opiece hospicyjnej z objawami ze strony układu oddechowego wymagających stałej lub okresowej tlenoterapii i profilaktyki p/odleżynowej: DOPÓKI ODDYCHAM, MAM NADZIEJĘ”.

DSCN3448 (Custom)

 

W ramach tego programu zakupiony przez ING wysokiej klasy sprzęt (2 koncentratory tlenu EverFlo Philips oraz 2 meterace p/odleżynowe typu GOFER) został przekazany do Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej.

DSCN3449 (Custom)

 

Także w ramach tego programu odbyło się w tym dniu pierwsze szkolenie dla pracowników ING z zakresu podstaw opieki hospicyjnej i opieki nad chorym w terminalnym okresie choroby, które było prowadzone przez Kierownika Centrum dr Dominika Krzyżanowskiego. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w realizację tego projektu Pani Dorocie Sitnej (Lider projektu) oraz Uczestnikom Zespołu: Monice Rutkowskiej, Radosławowi Kwiecień i Agnieszce Matwiej.

 DSCN3445 (Custom)

 

Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu

Dziękujemy za przekazanie na rzecz naszego hospicjum materaców przeciwodleżynowych i materiałów opatrunkowych za pieniądze otrzymane za wyróżnienie w konkursie "Ośmiu wspaniałych".

 gimnazjum logo

 

Artykuł na temat konkursu "Ośmiu wspaniałych"

 

Darowizna z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei

Serdecznie dziękuję Panu K.C. Chiang Ambasadorowi i Przedstawicielowi Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei w Polsce (www.roc-taiwan.org/PL)  za
przekazanie darowizny na rzecz Hospicjum.

Dzięki niej zakupiono dla pacjentów Hospicjum specjalistyczny sprzęt medyczny między innymi urządzenia do leczenia ran przewlekłych (Lasertronic LT-3 z Sondą SP-2 oraz VIVANO Tec - system do terapii podciśnieniowej ran przewlekłych).

Także dziękuję za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia Panu Jarosławowi Maksiakowi i Panu Yeh-Shin Chu z Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei.

 

 taipei biuro

 

Światło LED dla Hospicjum

Dziękujemy Sanico Electronics Polska Sp. z.o.o. (www.sanico.com.pl; www.polux.pl) za przekazanie dla Hospicjum za symboliczną złotówkę 64 sztuk żarówek LED. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Łapka za życzliwość i poprowadzenie sprawy.

 

sanico

LOGO - POLUX

 

 

 

Zielone Centrum

Dziękujemy Pani Monice Krzyżak z Zielonego Centrum www.zielone-centrum.pl za przekazanie 300 sztuk żonkilowych cebulek na potrzeby zrealizowania akcji "Żonkile dla Hospicjum".

zonkile 2014-10 - 6 (Custom)

zonkile 2014-10 - 5 (Custom)

 

Szukaj